API Delevan SPD125-683M
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
SPD125-683M
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 170 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SPD125-683M PDF
Price is not available, please RFQ
SPD125-683M Tech Specifications
  • Series:SPD125
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:-
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:68 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):1.5 A
  • Current - Saturation (Isat):1.5A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):170mOhm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)