Triad Magnetics AX104R-1R5
Mfr. Part # :
AX104R-1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1 MOHM
DataSheet
AX104R-1R5 PDF
Price is not available, please RFQ
AX104R-1R5 Tech Specifications
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:1.5 µH
  • Tolerance:±30%
  • Current Rating (Amps):6.5 A
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):8.1mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:SMD
  • Size / Dimension:0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)