ECS Inc. International ECS-MPIL0530-4R7MC
Mfr. Part # :
ECS-MPIL0530-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 5A 60 MOHM SMD
DataSheet
ECS-MPIL0530-4R7MC PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-MPIL0530-4R7MC Tech Specifications
  • Series:ECS-MPIL0530
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Molded
  • Material - Core:-
  • Inductance:4.7 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):5 A
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):60mOhm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
  • Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)