Panasonic ELL-6RH5R1M
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ELL-6RH5R1M
Description
FIXED IND 5.1UH 1.55A 56 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELL-6RH5R1M PDF
Price is not available, please RFQ
ELL-6RH5R1M Tech Specifications
  • Series:H
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:-
  • Inductance:5.1 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):1.55 A
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):56mOhm
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)