Delta Electronics 0805CS-272EJTS
Mfr. Part # :
0805CS-272EJTS
Description
FIXED IND 2.7UH 150MA 3.1 OHM
DataSheet
0805CS-272EJTS PDF
Price is not available, please RFQ
0805CS-272EJTS Tech Specifications
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:2.7 µH
  • Tolerance:±5%
  • Current Rating (Amps):150 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):3.1Ohm
  • Q @ Freq:16 @ 7.9MHz
  • Frequency - Self Resonant:50MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
  • Supplier Device Package:0805
  • Size / Dimension:0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)