ECS Inc. International ECS-MPIL0630-6R8MC
Mfr. Part # :
ECS-MPIL0630-6R8MC
Description
FIXED IND 6.8UH 6A 50 MOHM SMD
DataSheet
ECS-MPIL0630-6R8MC PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-MPIL0630-6R8MC Tech Specifications
  • Material - Core:-
  • Inductance:6.8 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):6 A
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):50mOhm Max
  • Operating Temperature:-
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.291" L x 0.260" W (7.40mm x 6.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)