ECS Inc. International ECS-MPI4040R4-1R5-R
Mfr. Part # :
ECS-MPI4040R4-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 4.9A 23 MOHM SMD
DataSheet
ECS-MPI4040R4-1R5-R PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-MPI4040R4-1R5-R Tech Specifications
  • Series:ECS-MPI4040
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:-
  • Inductance:1.5 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):4.9 A
  • Current - Saturation (Isat):6.9A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):23mOhm
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)