Delta Electronics 0805CS-221EGTS
Mfr. Part # :
0805CS-221EGTS
Description
FIXED IND 220NH 400MA 700 MOHM
DataSheet
0805CS-221EGTS PDF
Price is not available, please RFQ
0805CS-221EGTS Tech Specifications
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:220 nH
  • Tolerance:±2%
  • Current Rating (Amps):400 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):700mOhm
  • Q @ Freq:50 @ 250MHz
  • Frequency - Self Resonant:850MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 MHz
  • Supplier Device Package:0805
  • Size / Dimension:0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)