Delta Electronics 0805CS-680EGTS
Mfr. Part # :
0805CS-680EGTS
Description
FIXED IND 68NH 500MA 380 MOHM
DataSheet
0805CS-680EGTS PDF
Price is not available, please RFQ
0805CS-680EGTS Tech Specifications
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:68 nH
  • Tolerance:±2%
  • Current Rating (Amps):500 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):380mOhm
  • Q @ Freq:60 @ 500MHz
  • Frequency - Self Resonant:1.45GHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:200 MHz
  • Supplier Device Package:0805
  • Size / Dimension:0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)