API Delevan SPD127R-563M
Mfr. Part # :
SPD127R-563M
Description
FIXED IND 56UH 2.3A 120 MOHM SMD
DataSheet
SPD127R-563M PDF
Price is not available, please RFQ
SPD127R-563M Tech Specifications
  • Series:SPD127R
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:56 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):2.3 A
  • Current - Saturation (Isat):2.3A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):120mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)