API Delevan SPD127R-394M
Mfr. Part # :
SPD127R-394M
Description
FIXED IND 390UH 900MA 750 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
SPD127R-394M PDF
Price is not available, please RFQ
SPD127R-394M Tech Specifications
  • Series:SPD127R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:390 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):900 mA
  • Current - Saturation (Isat):900mA
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):750mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)