ECS Inc. International ECS-MPI2520R1-5R6-R
Mfr. Part # :
ECS-MPI2520R1-5R6-R
Description
FIXED IND 5.6UH 1.5A 240 MOHM
DataSheet
ECS-MPI2520R1-5R6-R PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-MPI2520R1-5R6-R Tech Specifications
  • Series:ECS-MPI2520
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Material - Core:-
  • Inductance:5.6 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):1.5 A
  • Current - Saturation (Isat):1.5A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):240mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Inductance Frequency - Test:1 MHz
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)