API Delevan SPD125R-274M
Mfr. Part # :
SPD125R-274M
Description
FIXED IND 270UH 750MA 510 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
SPD125R-274M PDF
Price is not available, please RFQ
SPD125R-274M Tech Specifications
  • Series:SPD125R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:270 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):750 mA
  • Current - Saturation (Isat):750mA
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):510mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)