API Delevan SP1008R-563K
Mfr. Part # :
SP1008R-563K
Description
FIXED IND 56UH 133MA 6.4 OHM SMD
DataSheet
SP1008R-563K PDF
Price is not available, please RFQ
SP1008R-563K Tech Specifications
  • Series:SP1008R
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:56 µH
  • Tolerance:±10%
  • Current Rating (Amps):133 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):6.4Ohm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
  • Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)