ECS Inc. International ECS-HCMPI-0503Q-4R7M-T
Mfr. Part # :
ECS-HCMPI-0503Q-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 5.9A 36.3 MOHM
DataSheet
ECS-HCMPI-0503Q-4R7M-T PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-HCMPI-0503Q-4R7M-T Tech Specifications
  • Series:ECS-HCMPI-0503Q
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Material - Core:-
  • Inductance:4.7 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):5.9 A
  • Current - Saturation (Isat):7A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):36.3mOhm Max
  • Ratings:AEC-Q200
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:5030
  • Size / Dimension:0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)