ECS Inc. International ECS-MPI2520R0-2R2-R
Mfr. Part # :
ECS-MPI2520R0-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 2.2A 123.6 MOHM
DataSheet
ECS-MPI2520R0-2R2-R PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-MPI2520R0-2R2-R Tech Specifications
  • Series:ECS-MPI2520
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Material - Core:-
  • Inductance:2.2 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):2.2 A
  • Current - Saturation (Isat):2.4A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):123.6mOhm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Inductance Frequency - Test:1 MHz
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)