API Delevan SPD62R-122M
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
SPD62R-122M
Description
FIXED IND 1.2UH 3.5A 80 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SPD62R-122M PDF
Price is not available, please RFQ
SPD62R-122M Tech Specifications
  • Series:SPD62R
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:1.2 µH
  • Tolerance:±20%
  • Current Rating (Amps):3.5 A
  • Current - Saturation (Isat):3.5A
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):80mOhm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)