API Delevan 1210R-151F
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
1210R-151F
Description
FIXED IND 150NH 910MA 250 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1210R-151F PDF
Price is not available, please RFQ
1210R-151F Tech Specifications
  • Series:1210R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Iron
  • Inductance:150 nH
  • Tolerance:±1%
  • Current Rating (Amps):910 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):250mOhm Max
  • Q @ Freq:30 @ 25MHz
  • Frequency - Self Resonant:450MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:25 MHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
  • Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)