API Delevan 1812R-103F
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
1812R-103F
Description
FIXED IND 10UH 354MA 1.6 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1812R-103F PDF
Price is not available, please RFQ
1812R-103F Tech Specifications
  • Series:1812R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:10 µH
  • Tolerance:±1%
  • Current Rating (Amps):354 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):1.6Ohm Max
  • Q @ Freq:50 @ 7.9MHz
  • Frequency - Self Resonant:20MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.190" (4.83mm)