API Delevan 103-821GS
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
103-821GS
Description
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
103-821GS PDF
Price is not available, please RFQ
103-821GS Tech Specifications
  • Series:103
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:820 nH
  • Tolerance:±2%
  • Current Rating (Amps):430 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):530mOhm Max
  • Q @ Freq:22 @ 25MHz
  • Frequency - Self Resonant:160MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:25 MHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)