API Delevan SP1812-334H
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
SP1812-334H
Description
FIXED IND 330UH 136MA 10.9 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SP1812-334H PDF
Price is not available, please RFQ
SP1812-334H Tech Specifications
  • Series:SP1812
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:330 µH
  • Tolerance:±3%
  • Current Rating (Amps):136 mA
  • Current - Saturation (Isat):113mA
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):10.9Ohm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)