API Delevan P1330R-105G
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
P1330R-105G
Description
FIXED IND 1MH 105MA 11.16 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P1330R-105G PDF
Price is not available, please RFQ
P1330R-105G Tech Specifications
  • Series:P1330R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:1 mH
  • Tolerance:±2%
  • Current Rating (Amps):105 mA
  • Current - Saturation (Isat):22mA
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):11.16Ohm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:1 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)