API Delevan 5022R-752H
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
5022R-752H
Description
FIXED IND 7.5UH 765MA 550 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
5022R-752H PDF
Price is not available, please RFQ
5022R-752H Tech Specifications
  • Series:5022R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:-
  • Material - Core:Iron
  • Inductance:7.5 µH
  • Tolerance:±3%
  • Current Rating (Amps):765 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):550mOhm Max
  • Q @ Freq:50 @ 7.9MHz
  • Frequency - Self Resonant:55MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)