API Delevan P3519R-184J
Manufacturer :
API Delevan
Mfr. Part # :
P3519R-184J
Description
FIXED IND 180UH 257MA 4.47 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P3519R-184J PDF
Price is not available, please RFQ
P3519R-184J Tech Specifications
  • Series:P3519R
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:180 µH
  • Tolerance:±5%
  • Current Rating (Amps):257 mA
  • Current - Saturation (Isat):320mA
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):4.47Ohm Max
  • Q @ Freq:-
  • Frequency - Self Resonant:-
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
  • Inductance Frequency - Test:10 kHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
  • Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)