Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0254
Mfr. Part # :
12SWS0254
Description
SHOULDER WASHER .100 ID .203 OD
DataSheet
12SWS0254 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0254 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.100" (2.54mm)
  • Diameter - Outside:0.203" (5.16mm)
  • Diameter - Shoulder:0.156" (3.96mm)
  • Thickness - Overall:0.040" (1.02mm)
  • Length - Below Head:0.281" (7.14mm)