Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS5002
Mfr. Part # :
12SWS5002
Description
SHOULDER WASHER .783 ID 2.065 OD
DataSheet
12SWS5002 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS5002 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:-
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.125" (3.18mm)
  • Length - Below Head:0.500" (12.70mm) 1/2"