Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0209
Mfr. Part # :
12SWS0209
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .210 OD
DataSheet
12SWS0209 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0209 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.210" (5.33mm)
  • Diameter - Shoulder:0.145" (3.68mm)
  • Thickness - Overall:0.016" (0.40mm)