Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0154
Manufacturer :
Richco, Inc. (Essentra Components)
Mfr. Part # :
12SWS0154
Description
SHOULDER WASHER .095 ID .208 O
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
12SWS0154 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0154 Tech Specifications
  • Series:MicroPlastics, SW
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.095" (2.41mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:0.120" (3.05mm)
  • Thickness - Overall:0.031" (0.79mm)
  • Length - Below Head:0.093" (2.36mm)