Califia Lighting (Bivar) SW-185-150
Manufacturer :
Califia Lighting (Bivar)
Mfr. Part # :
SW-185-150
Description
WASHER SHOULDER #4 NYLON
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
SW-185-150 PDF
Price is not available, please RFQ
SW-185-150 Tech Specifications
  • Series:SW
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.122" (3.10mm)
  • Diameter - Outside:0.280" (7.11mm)
  • Diameter - Shoulder:0.150" (3.80mm)
  • Thickness - Overall:0.228" (5.80mm)
  • Length - Below Head:0.185" (4.70mm)