Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS3609
Mfr. Part # :
12SWS3609
Description
SHOULDER WASHER .645 ID 1.000 OD
DataSheet
12SWS3609 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS3609 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:-
  • Diameter - Outside:1.000" (25.40mm) 1"
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.130" (3.30mm)
  • Length - Below Head:0.120" (3.05mm)