Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS3698
Mfr. Part # :
12SWS3698
Description
SHOULDER WASHER .810 ID 1.500 OD
DataSheet
12SWS3698 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS3698 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.810" (20.57mm)
  • Diameter - Outside:1.500" (38.10mm)
  • Diameter - Shoulder:1.000" (25.40mm) 1"
  • Thickness - Overall:0.120" (3.05mm)
  • Length - Below Head:0.220" (5.59mm)