Aavid 7721-13NG
Manufacturer :
Aavid
Mfr. Part # :
7721-13NG
Description
WASHER SHOULDER NYLON
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
7721-13NG PDF
Price is not available, please RFQ
7721-13NG Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.115" (2.92mm)
  • Diameter - Outside:0.235" (5.97mm)
  • Diameter - Shoulder:0.135" (3.43mm)
  • Thickness - Overall:0.051" (1.30mm)
  • Length - Below Head:0.125" (3.18mm) 1/8"