Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0303
Mfr. Part # :
12SWS0303
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .250 O
DataSheet
12SWS0303 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0303 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4"
  • Diameter - Shoulder:0.150" (3.81mm)
  • Thickness - Overall:0.050" (1.27mm)
  • Length - Below Head:0.180" (4.57mm)