Califia Lighting (Bivar) SW-125-140
Manufacturer :
Califia Lighting (Bivar)
Mfr. Part # :
SW-125-140
Description
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
SW-125-140 PDF
Price is not available, please RFQ
SW-125-140 Tech Specifications
  • Series:SW
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.112" (2.84mm)
  • Diameter - Outside:0.280" (7.11mm)
  • Diameter - Shoulder:0.140" (3.56mm)
  • Thickness - Overall:0.169" (4.30mm)
  • Length - Below Head:0.125" (3.18mm) 1/8"