Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0212
Mfr. Part # :
12SWS0212
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .224 OD
DataSheet
12SWS0212 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0212 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.031" (0.79mm)
  • Length - Below Head:0.438" (11.11mm)