Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0205
Mfr. Part # :
12SWS0205
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .202 O
DataSheet
12SWS0205 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0205 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:0.145" (3.68mm)
  • Thickness - Overall:0.016" (0.40mm)
  • Length - Below Head:0.047" (1.19mm)