Califia Lighting (Bivar) SW-031-145
Manufacturer :
Califia Lighting (Bivar)
Mfr. Part # :
SW-031-145
Description
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
SW-031-145 PDF
Price is not available, please RFQ
SW-031-145 Tech Specifications
  • Series:SW
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.118" (3.00mm)
  • Diameter - Outside:0.280" (7.11mm)
  • Diameter - Shoulder:0.145" (3.68mm)
  • Thickness - Overall:0.079" (2.00mm)
  • Length - Below Head:0.031" (0.79mm) 1/32"