Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0253
Mfr. Part # :
12SWS0253
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .200 OD
DataSheet
12SWS0253 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0253 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.200" (5.08mm)
  • Diameter - Shoulder:0.135" (3.43mm)
  • Thickness - Overall:0.078" (1.98mm)