Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0457
Mfr. Part # :
12SWS0457
Description
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
DataSheet
12SWS0457 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0457 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.187" (4.75mm)
  • Diameter - Shoulder:0.187" (4.75mm) 3/16"
  • Thickness - Overall:0.062" (1.58mm)