Richco, Inc. (Essentra Components) 10SCM006010
Mfr. Part # :
10SCM006010
Description
SHOULDER WASHER 6.1MM ID 12.2MM
DataSheet
10SCM006010 PDF
Price is not available, please RFQ
10SCM006010 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.240" (6.10mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:0.315" (8.00mm)
  • Thickness - Overall:0.079" (2.00mm)
  • Length - Below Head:0.394" (10.00mm)