Richco, Inc. (Essentra Components) 10SCM005005
Mfr. Part # :
10SCM005005
Description
SHOULDER WASHER 5.1MM ID 10.2MM
DataSheet
10SCM005005 PDF
Price is not available, please RFQ
10SCM005005 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.201" (5.10mm)
  • Diameter - Outside:0.402" (10.20mm)
  • Diameter - Shoulder:0.276" (7.00mm)
  • Thickness - Overall:0.079" (2.00mm)
  • Length - Below Head:0.197" (5.00mm)