Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0445
Manufacturer :
Richco, Inc. (Essentra Components)
Mfr. Part # :
12SWS0445
Description
SHOULDER WASHER .143 ID .313 OD
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
12SWS0445 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0445 Tech Specifications
  • Series:MicroPlastics, SW
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:-
  • Diameter - Outside:0.313" (7.95mm)
  • Diameter - Shoulder:0.175" (4.45mm)
  • Thickness - Overall:0.031" (0.79mm)