Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0613
Mfr. Part # :
12SWS0613
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .375 OD
DataSheet
12SWS0613 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0613 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.375" (9.53mm) 3/8"
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.045" (1.14mm)