Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0180
Mfr. Part # :
12SWS0180
Description
SHOULDER WASHER .045 ID .181 OD
DataSheet
12SWS0180 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0180 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.045" (1.14mm)
  • Diameter - Outside:0.181" (4.60mm)
  • Diameter - Shoulder:0.120" (3.05mm)
  • Thickness - Overall:0.047" (1.19mm)