Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0232
Mfr. Part # :
12SWS0232
Description
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
DataSheet
12SWS0232 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0232 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.136" (3.45mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:-
  • Length - Below Head:0.078" (1.98mm)