Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS1238
Mfr. Part # :
12SWS1238
Description
SHOULDER WASHER .220 ID .750 O
DataSheet
12SWS1238 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS1238 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.220" (5.59mm)
  • Diameter - Outside:0.750" (19.05mm) 3/4"
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.120" (3.05mm)
  • Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"