Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0300
Manufacturer :
Richco, Inc. (Essentra Components)
Mfr. Part # :
12SWS0300
Description
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
12SWS0300 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0300 Tech Specifications
  • Series:MicroPlastics, SW
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.150" (3.81mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.140" (3.56mm)