Richco, Inc. (Essentra Components) 10SC250050
Mfr. Part # :
10SC250050
DataSheet
10SC250050 PDF
Price is not available, please RFQ
10SC250050 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:1/4"
  • Diameter - Inside:0.260" (6.60mm)
  • Diameter - Outside:0.312" (7.92mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:-
  • Length - Below Head:0.500" (12.70mm) 1/2"