Richco, Inc. (Essentra Components) 10SCM008008
Mfr. Part # :
10SCM008008
Description
SHOULDER WASHER 8.1MM ID 14.2MM
DataSheet
10SCM008008 PDF
Price is not available, please RFQ
10SCM008008 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.319" (8.10mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.098" (2.50mm)
  • Length - Below Head:0.315" (8.00mm)