Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS2544
Mfr. Part # :
12SWS2544
Description
SHOULDER WASHER .265 ID .750 OD
DataSheet
12SWS2544 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS2544 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.265" (6.73mm)
  • Diameter - Outside:0.750" (19.05mm) 3/4"
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.095" (2.41mm)
  • Length - Below Head:1.000" (25.40mm) 1"